Top

Dla Twórców

Co to jest Akademia Jutuberów?

Akademia Jutuberów to darmowa strona zrzeszająca polskich twórców internetowych z różnych dziedzin i platform takich jak YouTube, Facebook, Instagram i blogerów. Powstała ona w celu wsparcia polskich uczniów w trakcie epidemii koronawirusa w Polsce. Wiemy, że siedzenie w domu jest nudne, a lekcje zdalne też czasem potrafią być trudne ze względu na brak kontaktu z kolegami i koleżankami z klasy. Wychodzimy więc z naszą inicjatywą polegającą na organizacji prelekcji lub spotkań ONLINE z uczniami szkół. Dostajemy maile od nauczycieli w Polsce, którzy mówią nam, że lekcje zdalne są ciężkie dla dzieci i spotkanie, nawet wirtualne, z kimś z „internet” może być dla nich ciekawe i dać dużo frajdy.

Kto może dołączyć do Akademii Jutuberów jako twórca internetowy?

Jesteś jutuberem, blogerem, podróżnikiem lub specjalizujesz się w czymś ciekawym i chcesz o tym przekazać swoją wiedzę dzieciom uczącym się zdalnie? Zapisz się do bazy twórców, którzy chcą pomóc i poprowadzić lekcje online dla polskich szkół. Informacje o Tobie i namiary do Ciebie pojawią się na stronie, aby nauczyciele mogli się do Ciebie zgłosić w sprawie ustalenia daty lekcji oraz tematu. Sam ustalasz te kwestie z nauczycielem. 

Jak wyglądają lekcje?

Każda szkoła i nauczyciel ma inny sposób na prowadzenie zajęć online. Niektórzy używają Discorda, Skype albo grup na FB. Nauczyciel powie wam w jakiej formie prowadzone są zajęcia z uczniami szkoły. Umów się z nim i dołącz do platformy w wyznaczony dzień na lekcję. Możesz zrobić jedną lekcję albo i dziesięć z różnymi szkołami. Wszystko zależy od Twojego czasu i chęci. Każde wsparcie się liczy. Dla dzieci to będzie odskocznia od zwykłej lekcji i dawka dużej motywacji! Jaka to będzie frajda posłuchać ich ulubionego jutubera!

Forma lekcji zależy od Twoich ustaleń z nauczycielem. Może opowiesz o swoich podróżach? Przedstawisz kulturę jakiegoś kraju? Opowiedz o swojej pracy i jak się żyje w innym kraju. A może dzieciom potrzeba lekcji motywacyjnej na temat budowania własnej marki w sieci, tworzenia w internecie. Możliwości jest wiele!

Co dostaniesz w zamian?

Nic. Pomagamy bezpłatnie i nie robimy tego dla sławy. Będziesz miał satysfakcję, że pomogłeś i zainspirowałeś młode pokolenie do robienia ciekawych rzeczy w życiu. Pamiętaj, że jak już się umówisz na lekcję, to postaraj się dotrzymać obietnicy! Dzieci na Ciebie czekają!

Kontakt

W sprawie dodania do listy twórców biorących udział w akcji skontaktuj się z Emilem Truszkowski mailowo: info [at] aikoiemil.com

Emil się z wami skontaktuje i dopyta nieco na temat waszej działalności w interneci. Jest wstępna weryfikacja twórców polegająca na przejrzeniu jego działalności i motywacji do wzięcia udziału w akademii. Profile nastawione na samopromocję, profile ewidentnie komercyjne szukające klientów, profile osób skrajnie wulgarnych lub kontrowersyjnych, profile osób nie pasujących do akcji mogą zostać odrzucone. Jeśli masz zamiar po prostu się zapisać, żeby lansować się na stronie, a nawet nie opublikujesz informacji, że udzielasz takich lekcji na swoich social media, to jest to nieco niemoralne i po prostu bardzo słabe. Pierwszymy odbioracami i osobami, które poproszą was o zajęcia w szkołąch będą WASI obecni widzowie wśród których są uczniowie, ich rodzice i nauczyciele. Prosimy o wyrozumiałość.

Do zrobienia profilu na akademii potrzebne będzie:

  • wasze krótkie bio
  • wasze zdjęcie
  • tematy zajęć jakie byście chcieli robić np. na temat jakiegoś kraju, chemia, WOS, historia, film. Potrzebuję kategorii, żeby was sklasyfikować na stronie
  • linki do waszych stron społecznościowych
  • mail kontaktowy, który będzie dostępny na stronie

Napisz to tak żebym tylko musiał skopiować na stronę! Ułatwi mi to pracę 🙂