Top

Podróże z Pazurem

Podróże z Pazurem

Iza, Piotrek i piesek Snupi

Podróże z Pazurem: Iza i Piotrek wraz ze swoim psem, Snupim, realizują wyprawę dookoła świata.


Są w drodze od 4 sierpnia 2017 r.. Snupi zawitał już w 36 krajach na 5 kontynentach bez korzystania z samolotu. Zwiedzili całą Amerykę Południową i Centralną, Maroko, Turcję, Gruzję i Armenię, Szwajcarię, Holandię i inne. Przepłynęli Ocean Atlantycki jachtem i dwukrotnie Kanał Panamski. Zwiedzają ciekawe miejsca natury: górę stołową Roraima w Wenezueli, którą inspirował się twórca powieści „Zaginiony Świat”, wydmy Lençóis Maranhenses o powierzchni 1,4 tys. km2 usiane tysiącami jezior ze słodką wodą w północnej Brazylii. Przepłynęli ¾ długości Amazonki i spędzili 10 tygodni w Amazonii, zwiedzili pustynię Atacama oraz solnisko Salar de Uyuni, Oglądali wybuchy i wypływającą lawę z czynnych wulkanów w Gwatemali. Uprawiają długie, często ponad 10-dniowe, wycieczki piesze tzw. trekkingi.

Mają doświadczenie w publicznych wystąpieniach. Podczas 4-miesięcznej przerwy w wyprawie i chwilowym powrocie do Polski, w okresie od października 2019 r. do stycznia 2020 r., przeprowadzili 15 prezentacji w różnych miejscach Polski. Podczas wystąpień wysłuchało ich ponad 2000 osób (największa jednorazowa widownia liczyła 350 osób). Przeprowadzili także 2 oddzielne prelekcje w szkole podstawowej dla klas 7-8 oraz 2-3 (nauczyciele byli zdziwieni, że dzieci potrafiły przez 1,5 godziny usiedzieć spokojnie i słuchać z zainteresowaniem. Są więc w stanie przeprowadzić lekcję dla słuchaczy w dowolnym przedziale wiekowym.

Z wykształcenia Piotr jest absolwentem dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, ze specjalizacją w tematyce prawnej. Izabella jest grafikiem komputerowych ze specjalizacją motion design (animacja 3D) i dużą część swojego młodzieńczego życia spędziła w Niderlandach. Snupi to polski kundelek, adoptowany przez nich ze schroniska w 2010 r. Piotr i Iza urodzili się w 1987 r.

Kontakt: pk.miklaszewski@gmail.com

lub poprzez aplikację Whatsapp: +48 698 839 352

Mogą opowiedzieć: o ciekawych, konkretnych miejscach, o całych krajach, mogą być uatrakcyjnieniem lekcji o zagadnieniach geograficznych (np. różnicy stref czasowych – obecnie znajdują się w Gwatemali, gdzie jest 8 godzin wcześniej) o różnicach klimatu w poszczególnych częściach świata, o przypływach i odpływach czy prądach morskich, o zagadnieniach ekologicznych i dewastacji natury i planety, którą wielokrotnie dostrzegli podczas swoich podróży. Także o należytym traktowaniu psów i wszystkich zwierząt. O wszystkim dobrym, ale też i złym, co zobaczyli. Właśnie pracują też nad komiksem dla dzieci, opartym na historiach z ich podróży, który ma przybliżać temat w zakresie ekologii, różnic kulturowych oraz szacunku do zwierząt.

Ich kanały:
1. Instagram https://www.instagram.com/podroze_z_pazurem/
2. Facebook https://www.facebook.com/podrozezpazurem/
3. Youtube https://www.youtube.com/c/PodrozezPazurem
4. Strona WWW www.podrozezpazurem.pl

admin
No Comments

Post a Comment